Пірат Голівудського моря: 12 найкращих фільмів з Джонні Деппом

Вкотре доводжу собі і світу, що Джонні Депп — не лише Капітан Джек Горобець, а багатоликий кіногеній без «Оскара».

«Ед Вуд»

Ed Wood, 1994

Режисер: Тім Бертон

Рейтинг IMDb: 7,8

Варто глянути, бо це постмодерністське чорно-біле кіно про одіозного Еда Вуда — найгіршого режисера за всю історію Голівуду.

А ще заради Білла Мюррея, Сари Джесіки Паркер, Патриції Аркет, Мартіна Ландау і стильних 50-тих.

«Страх і огида в Лас-Вегасі»

Fear and Loathing In Las Vegas, 1998

Режисер: Террі Гілліам

Рейтинг IMDb: 7,6

Варто глянути заради Гантера Томпсона (автора першотвору, головного ґонзо-журналіста цієї планети і одного з найбільших друзів Джонні), який власноручно вибрив лисину Джонні Деппу для цього фільму.

Ну і заради режисера Террі Гілліама — одного з шести учасників комедійного шоу «Літаючий Цирк Монті Пайтона», автора тих сюрреалістичних й абсурдних скетчів 70-х, які змінили світову культуру на одному рівні з «Beatles».

«Мрець»

Dead Man, 1995

Режисер: Джим Джармуш

Рейтинг IMDb: 7,6

Варто глянути, бо за легендою, в 1995 році після канської прем’єри «Мерця» в залі стояла мертва тиша. Ні оплесків, ні криків «браво», лише ніякове мовчання. Яке незабаром перервав якийсь француз — піднявся з місця і закричав на весь зал:

«Джим, це ж лайно!»

З того часу минуло двадцять п’ять років, «Мрець» став культовим, ця роль Джонні Деппа вважається однією з найкращих в його кар’єрі, а режисер Джим Джармуш став живим класиком американського незалежного кіно.

«Кокаїн»

Blow, 2001

Режисер: Тед Демме

Рейтинг IMDb: 7,6

Варто глянути, бо фільм базується на реальній історії життя контрабандиста Джорджа Джанга, у якого була своєрідна американська мрія — імпортувати в Америку кокаїн у гігантських обсягах.

«Що гризе Гілберта Грейпа»

What’s Eating Gilbert Grape, 1993

Режисер: Лассе Гальстрем

Рейтинг IMDb: 7,8

Варто глянути заради атмосфери маленького американського містечка Ендора, де навіть таргани здихають від нудьги; 19-річного Леонардо Ді Капріо, який за цю стрічку вперше був номінований на «Оскар» і Джонні Деппа у ролі Гілберта Грейпа, якого гризе важкість безперспективного буття.

«Плаксій»

Cry-Baby, 1990

Режисер: Джон Вотерс

Рейтинг IMDb: 6,5

Варто глянути заради Деппа у ролі зірки рок-н-роллу, байкера і бунтаря Вейда Вокера на прізвисько «Плаксій», який зводить з розуму усіх дівчат вмінням пускати одну-єдину сльозу.

«Таємне вікно»

Secret Window, 2004

Режисер: Девід Коепп

Рейтинг IMDb: 6,6

Варто глянути, бо це містичний детектив, знятий за оповіданням Стівена Кінга. З атмосферою тривожності, алюзіями на картини Рене Магрітта і Джоном Туртурро в капелюсі.

«Доні Браско»

Donnie Brasco, 1997

Режисер: Майк Ньюел

Рейтинг IMDb: 7,7

Варто глянути заради Аль Пачіно, італійсько-американської мафії і реальної історії «сім’ї Бонанно» у 1970-х роках.

«Сонна лощина»

Sleepy Hollow, 1999

Режисер: Тім Бертон

Рейтинг IMDb: 7,3

Варто глянути заради Крістіни Річчі, оператора Еммануеля Любецкі і естетики фільму жахів у класичному стилі Тіма Бертона.

«Дев’ята брама»

The Ninth Gate, 1999

Режисер: Роман Полянський

Рейтинг IMDb: 6,7

Варто глянути заради поетичної містичності Романа Поланскі, демонічного погляду метафізичної Еммануель Сеньє і, звичайно, Деппа, який у цьому саспенсі гортає старі трухляві книги і розгадує головоломку Люцифера.

«Едвард Руки-ножиці»

Edward Scissorhands, 1990

Режисер: Тім Бертон

Рейтинг IMDb: 7,9

Варто глянути заради Вайнони Райдер, фантастичної історії, яку Бертон придумав ще у підлітком і Едварда Руки-ножиці — найкращого ландшафтного дизайнера усіх часів.

«Шоколад»

Chocolat, 2000

Режисер: Лассе Гальстрем

Рейтинг IMDb: 7,2

Варто глянути заради Жюльєт Бінош, затишку маленького французького міста кінця 50-х, шоколаду і дуже романтичного Джонні.

І насамкінець

А який твій улюблений фільм з цим реальним Капелюшником нашого часу — Джонні Деппом?