6 атмосферних дощових фільмів

Коли по шибках барабанять краплі і гроза ґаздовито омиває місто, зразу стає набагає легше. Дощ нівелює усі проблеми: можна нікуди не поспішати, нюхати солодке повітря і просто жити.

В цій статті – сире, мокре і дуже атмосферне кіно, яке досконало підходить для досягнення катарсису грозового дня. Бо, як говорив герой Рутгера Гауера у «Тому, що біжить по лезу», усе на світі тимчасове і приречене на безслідне зникнення, як сльози у краплях дощу.

«Країна садів»

Garden State, 2004

Режисер: Зак Брафф

Трагікомічна кіноісторія про 26-річного Ендрю (Зака Браффа), який повертається у рідне одноповерхове містечко після смерті матері.

І, як зазвичай буває під час таких камбеків, – усе у місті дитинства видається таким похмурим, нудним і застиглим в часі. Єдина розрада – випадкова неврівноважена знайома на ім’я Сем (Наталі Портман) і мотоцикл «Дніпро», зроблений в УРСР.

Дощова, тужлива й прекрасна ода вже неіснуючій субкультурі – гіпстерам 2000-х.

Варто дивитись хоча б заради щемливих інді-саундтреків. The Shins, Coldplay, Nick Drake, Simon & Garfunkel, Iron & Wine. Усю музику Зак Брафф підбирав сам.

«Вітнейл і я»

Withnail and I, 1987

Режисер: Брюс Робінсон

Чорна британська комедія, яка розповідає історію двох акторів-невдах – Марвуда і Вітнейла. Вони живуть у Лондоні 60-х, знімають трухляву квартиру у старому будинку і немилосердно пропивають усі свої виплати з безробіття.

Що робити далі? Звісно, втекти від міського хаосу і завітати у похмуре й сире село – на гостину до ще одного ексцентричного і буйного аристократа, дядечка Монті.

Варто дивитись хоча б заради туманів, болота, пабів і елегантно поданої порції британського абсурду.

«Той, хто біжить по лезу»

Blade Runner, 1982

Режисер: Рідлі Скотт

Ну і а куди ж у цьому списку без нього?

Класика кіберпанку, філософський нео-нуар, який ідеально дивитись сірими й хмарними вечорами, коли літній дощ періщить за вікном.

Майбутнє, придумане Філіпом Діком у його книзі «Чи мріють андроїди про електричних овець?» ще у 1968-му і втілене у кіно Рідлі Скотом у 1982-му. Майбутнє, яке більше нагадує красивий футуристичний сон, аніж нашу абсурдну реальність.

Варто дивитись, бо це найбільш дощове кіно в історії людства.

«Мій сусід Тоторо»

My Neighbor Totoro, 1988

Режисер: Хаяо Міядзакі

Аніме-шедевр, який входить у список «250 найкращих фільмів за версією IMDB» та має особливу меланхолійну атмосферу.

Японія 50-х, ідилічна сільська природа і міфічний дух у вигляді дивного, габаритного, але дуже харизматичного створіння. Мікс єнота, кота і сови – він же повелитель лісу Тоторо.

Варто дивитись хоча б заради дощових сцен на зупинці, ще одного магічного світу Міядзакі і м’якого Торото, до якого так і хочеться пригорнутись.

«Співаючи під дощем»

Singing in the Rain, 1952

Режисери: Джин Келлі, Стенлі Донен

Мюзикл з далеких 50-х, який здобув статус культового у світовому кіно. В основі сюжету – перехід від німого кіно до звукового у кінці 20-х, який для багатьох акторів був трагічним.

Тут старий Голлівуд у всій своїй красі: безмежний оптимізм, жовті дощовики, рожевощокі дами, галантні чоловіки і легендарні сцени, відголоски яких ми досі бачимо у нових й нових фільмах – від «Механічного апельсина» Стенлі Кубріка до «Ла-Ла Ленду» Дем’єна Шазела.

Варто дивитись хоча б заради чарівної 19-річної Деббі Рейнольдс, майбутньої мами Керрі Фішер – Принцеси Леї.

«Труднощі перекладу»

Lost in Translation, 2003

Режисер: Софія Коппола

Неквапливе кіно про дві заблукалі американські душі, які знайшли одне одного за мільйони кілометрів, у кольоровому й хмарному Токіо.

Білл Мюррей, Скарлетт Йоганссон, тонкі розмови, модний готель, білі тапочки, коротка рожева перука і 4 номінації на «Оскар». Як тобі така комбінація?

Варто дивитись, бо «це найкращий фільм про порушення біоритму з усіх коли-небудь знятих» (с) New York Magazine

І насамкінець

Залишу тут Бреда Піта, який мокне у сцені з фільму «Сім» Девіда Фінчера. І нагадаю, що є ще десятки розкішних дощових картин: від тропічних злив у «Апокаліпсис сьогодні» Френсіса Форда Копполи до легких моросінь у «Дощовому дні в Нью-Йорку» Вуді Аллена.

Цікаво, а який твій улюблений?