Не «Сніданком у Тіффані» єдиним: 5 найкращих фільмів з Одрі Гепберн

І хоч образ Голлі Голайтлі у чорній маленькій сукні від Givenchy назавжди урізався у нашу поп-культурну свідомість, Одрі Гепберн — це значно більше, аніж одна роль. 

Зберігайте список із 5 фільмів, які варто глянути кожному, хто ностальгує за золотою ерою голівудського кіно. 

«Римські канікули»

Roman Holiday, 1953

Режисер: Вільям Вайлер

Рейтинг IMDb: 8,0

Перша головна роль 24-річної Одрі, за яку акторка одразу отримала «Оскар».

Варто глянути, бо на екрані суцільна прекрасність — вічне місто Рим (таке для нас зараз солодко недоступне), скутери «Vespa» (які після фільму стали шалено популярними), ікона того часу Грегорі Пек, юна принцеса-втікачка Одрі Гепберн і чорно-білі 50-ті.

«Сабріна»

Sabrina, 1954

Режисер: Біллі Вайлдер

Рейтинг IMDb: 7,7

Романтична комедія від емігранта з Галичини, геніального режисера Біллі Вайлдера, автора фільмів «Бульвар Сансет», «У джазі тільки дівчата» з Мерилін Монро і «Свідок обвинувачення» з Марлен Дітріх. 

Тут героїня Одрі — проста дочка водія, яка закохується у багатого хлопця, одного з синів сім’ї мільйонерів Леррабі. Щоб врятувати дочку і вилікувати від любовної лихоманки, батько відправляє її вчитись до Парижа. Але через декілька років додому повертається не звичайна дочка водія, а витончена красуня. Стережіться, сини мільйонерів!

Варто глянути, бо саме з цього фільму почалась майже 40-річна співпраця Одрі Гепберн з Юбером де Живанши. Юбер отримав «Оскар» за найкращі костюми, а Одрі — друга на все життя.

«Кумедне личко»

Funny Face, 1957

Режисер: Стенлі Донен

Рейтинг IMDb: 7,0

Нехай тебе не лякає слово «мюзикл», адже «Кумедне личко» — один з найстильніших і найкрасивіших фільмів 50-х, ніжна ода індустрії моди.

Стрічка розповідає історію про те, як редактор модного журналу і фотограф шукають модель, символ нової краси — свіжої, нетипової, інтелектуальної. І випадково знайомляться з героїнею Одрі — працівницею невеликого книжкового магазину, яка втілює у собі все те, що їм потрібно.

Варто глянути, бо на фоні — магічний Париж, а в центрі сюжету — прототипи реальних fashion-героїв 50-х. Так, образ головного редактора Меггі Прескотт списаний з Діани Вріланд — головного редактора журналу «Harper’s Bazaar» на той момент. 

А ще — заради костюмів головної героїні, які вже стали класикою. Культовий ансамбль з тренчкоту, чорних вузьких штанів та водолазки стильно виглядає й досі, 63 роки потому.

«Шарада»

Charade, 1963

Режисер: Стенлі Донен

Рейтинг IMDb: 7,9

Романтичний детектив у стилі гічкоківського саспенсу, де Кері Ґрант — людина, яка надто багато знає (як завжди), замість білявки — гламурна брюнетка Одрі Гепберн, а замість американських пейзажів — мрійливий і небезпечний Париж.

Варто глянути, бо «Шарада» — квінтесенція голівудської лавсторі з елементами комедії, детектива і трилера.

«Моя чарівна леді»

My Fair Lady, 1964

Режисер: Джордж К’юкор

Рейтинг IMDb: 7,8

Комедійний мюзикл, в основі якого — п’єса Бернарда Шоу «Пігмаліон», яка мала грандіозний успіх на театральній сцені.

Варто глянути, бо спочатку актори були дуже розчаровані, коли довідалися, що роль Елізи буде грати Одрі, а не інша зірка того часу — Джулі Ендрюс. Особливо плювався Рекс Гаррісон, один з головних акторів. Він вважав, що Одрі Гепберн, яка була дочкою нідерландської баронеси, не зможе правдиво грати «квітникарку».

Проте після зйомок, коли його попросили назвати свою улюблену партнерку, одразу відповів: «Одрі Гепберн».

Ще б пак, як взагалі можна не любити цю прекрасну леді?