Що глянути на Геловін: дюжина атмосферних фільмів

Від іконічних комедій з Сарою Джесікою Паркер в ролі салемської відьмочки до елеґантних чорно-білих саспенсів від Альфреда Гічкока. Зберігайте спокій і ловіть підбірку хорошого кіно для геловінського вечора.

«Чим ми займаємося в тінях»

What We Do In The Shadows, 2014

Режисер: Тайка Вайтіті, Джемейн Клемент

Варто глянути, бо це смішна мокументарі про життя вампірів у Веллінгтоні в XXI столітті від генія кіно – новозеландця Тайки Вайтіті. Абсурдна комедія, яка ідеально пасує під Геловін.

«Фокус-покус»

Hocus Pocus, 1993

Режисер: Кенні Ортеґа

Варто глянути, бо це канонічне геловінське кіно про відьом, чорних котів, Салем і наївних підлітків. Ну і головна родзинка фільму – зваблива Сара Джесіка Паркер у ролі білявої відьмочки.

«Сімейка Адамсів»

The Addams Family, 1991

Режисер: Баррі Зонненфельд

Варто глянути, бо сімейка Адамсів і їхні чорні жарти з літрами крові – саме те, з чим добре смакує Геловін.

«Смерть їй личить»

Death Becomes Her, 1992

Режисер: Роберт Земекіс

Варто глянути, бо Меріл Стріп, Брюс Вілліс, Ґолді Гоун і красиві перипетії потойбічного життя від творця трилогії «Назад у майбутнє» Роберта Земекіса. Трохи темна й дуже елеґантна комедія.

«Бітлджус»

Beetlejuice, 1988

Режисер: Тім Бертон

Варто глянути, бо який же Геловін без Тіма Бертона, у якого Геловін кожнісінького дня і в кожнісінькому фільмі? Та й Майкл Кітон у ролі Бітлджуса зі світу мертвих просто прекрасний.

«Мисливці на привидів»

Ghostbusters, 1984

Режисер: Айван Райтман

Варто глянути, бо Білл Мюррей і його команда мисливців на привидів – найкращий костюм і найкраща компанія на Гелловін.

«Коко»

Coco, 2017

Режисер: Адріан Моліна, Лі Анкріч

Варто глянути, бо це легкий і душевний мультфільм про 12-річного Міґеля, який у ніч перед Днем всіх святих потрапляє в Країну Мертвих. А там нуртує життя, вічно грає гітара, тусить Фріда Калло і всі мешканці – яскраво розмальовані скелети.

«Монстри на канікулах»

Hotel Transylvania, 2012

Режисер: Геннадій Тартаковський

Варто глянути, бо вампіри, як виявилось, теж люди! Ще й дуже кумедні, добрі, люблять танцювати і по вуха закохуються у рудих хлопчиків.

«Донні Дарко»

Donnie Darko, 2001

Режисер: Річард Келлі

Варто глянути, бо це науково-фантастичний фільм про старшокласника Донні (він же Джейк Джилленголл), який починає бачити певну особу в костюмі кролика. Глибоке, філософське і культове кіно.

«Шосте відчуття»

The Sixth Sense, 1999

Режисер: М. Найт Ш’ямалан

Варто глянути, бо це один з кращих фільмів всіх часів за версією IMDb, містичний триллер з неочікуваною кінцівкою, яка запам’ятається вам надовго.

«Пастка»

Get Out, 2017

Режисер: Джордан Піл

Варто глянути, бо це детективно-сатиричний фільм жахів на межі з дуже чорною комедією. Про хлопця, який приїхав знайомитись з батьками своєї дівчини і опісля серйозно про це пошкодував.

«Психо»

Psycho, 1960

Режисер: Альфред Гічкок

Варто глянути, бо куди ж без маестро? Саспенс для естетів, який ідеально пасуватиме під келих червого вина і цей моторошний вечір.

Кіноманського вам Геловіну!